Individuální výuka

Přehled odborných článků na téma „Individuální výuka“, které jste sepsali Vy sami nebo Vaši kolegové z celé ČR. Chcete napsat další článek k tématu? Návod najdete na stránce Jak založit nový článek?

T-Expedice 2024 je tady!

11.3.2024 | Další informace...

Letošní T-Expedice se uskuteční ve Vysokém nad Jizerou v Libereckém kraji. Vydejte se s námi na 8 dní a vyberte si jednu z 8 různých sekcí. 

Potkejte se s mladými lidmi se stejnými zájmy a užijte si s nimi letní dobrodružství. Společně tvoříme komunitu plnou respektu, pochopení a jsme otevření různorodosti.
Prezentujte pak výsledky svého bádání na poster session, jako tomu je u skutečného vědeckého projektu.


Ohlédnutí za konferencí: Děti z odlišného kulturního prostředí v předškolním vzdělávání

14.11.2018 | Další informace...

Otázka inkluze ve vzdělávání hýbe jak odbornou, tak laickou veřejností. Velký zájem o toto téma ukázala i konference s názvem Děti z odlišného kulturního prostředí v předškolním vzdělávání, která proběhla 17. října pod záštitou neziskové organizace EDUcentrum v rámci projektu inEDU (Inovativní přístupy k inkluzi dětí s původem v jiném kulturním prostředí v předškolním vzdělávání). Cílem konference bylo poskytnout pohled na téma inkluze v předškolním vzdělávání z různých perspektiv, nabídnout ucelené informace o možnostech čerpání dotací a služeb pro mateřské školy a předškolní zařízení, sdílet praktické tipy pro práci s dětmi s odlišným mateřským jazykem a zprostředkovat přehled užitečných zdrojů na dané téma.


Kde sehnat pracovní listy pro nadané žáky?

11.4.2017 Lenka Šnajdrová, Magdalena Čavojská | Další informace...

Často se setkáváme s dotazy učitelů, kde sehnat pracovní listy pro nadané žáky. Shromáždili jsme pro Vás několik tipů.


„Jste svým mozkem“

31.1.2012 Trends in automation 1/2012 | Další informace...

Prof. Manfred Spitzer je jedním z nejznámějších neurologů v Německu. V četných knihách a přednáškách podporuje tento vědec novou kulturu vyučování a učení, která vychází z výsledků výzkumu mozku. V rozhovoru pro magazín Trends in automation vysvětluje, jak se náš mozek učí, objasňuje spojitost mezi sportem a zvýšenou duševní výkonností a proč je důležitý dostatečný spánek.


Mozartův efekt

8.12.2009 Thomas Hally (přeložil Jiří Chmela) | Další informace...

Vztah mezi hudbou a lidskou inteligencí je předmětem zájmu již od dob Pythagorových. Jeden z posledních objevů v této oblasti se nazývá Mozartův efekt (Mozart Effect), pojem, který oživuje zájem rodičů o klasické hudební vzdělání.


» Archiv